حلزون شیپوری مالزیایی (Malaysian Trumpet Snail)

توسط safir Ab, تیر ۱۹, ۱۳۹۵

حلزون شیپوری مالزیایی گزینه ی مناسبی برای نگهداری در آکواریوم های آرام برای نظافت خزه ها و جلبک های آکواریوم محسوب می شود. حلزون شیپوری یکی از فعال ترین حلزون های آب شیرین است که دارای رنگ ها و نقش های مختلفی است. شهرت این حلزون قدرت فوق العاده ی او در تمیز کردن و از بین بردن خزه ها از روی شیشه، گیاهان و سنگ ها است. حلزون ها همچنین غذاهای مانده در کف آکواریوم که احتمال فاسد شدن دارند را نیز مصرف می کنند. برخلاف بیشتر حلزون ها که گاهی اوقات حتی آفتی برای آکواریوم محسوب می شوند، حلزون شیپوری هیچ ضرری برای آکواریوم ندارد.

حلزون شیپوری به شرایط خاصی در آکواریوم نیاز ندارد و خود را با شرایط مختلف وقف می دهد. تنها نیاز حلزون در آکواریوم، نور است. نور موجب رشد بیشتر خزه و در نتیجه فراهم آمدن غذا برای حلزون می شود. ویژگی منحصر به فرد حلزون شیپوری صدمه وارد نکردن به گیاهان آکواریوم است. دمای ۲۰ تا ۲۷ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۷٫۰ تا ۸٫۰ برای حلزون شیپوری مناسب است.

استفاده از داروهایی شامل ترکیبات مس در آکواریوم این ماهی کار خطرناکی است. چرا که این عمل حلزون را در معرض مرگ قرار خواهد داد.

در صورت مناسب بودن شرایط آکواریوم و فراهم بودن غذای کافی، حلزون شیپوری نیز مانند سایر حلزون ها در آکواریوم تولید مثل می نماید. این حلزون تخمگذار نیست بلکه نوزادان خود را زنده زایمان می کند. نگهداری از نوزادان حلزون به شرایط خاص و اقدامات خاصی نیاز ندارد.

نگهداری حلزون شیپوری با ماهیان گیاهخوار بهترین گزینه ی نگهداری می باشد و نگهداری این حلزون با ماهیان گوشتخوار موجب مرگ حلزون می شود.

موضوعات مطالب

Safirab farm & company

Created By GHASEDAK

logo site

جامع ترین فروشگاه اینترنتی در کشور

تکثیرکنندگان حرفه ای کشوری

نویسندگان نام آشنای دنیای آبی

تیم اجرا و نصب مجرب

مجهز ترین فروشگاه

 

پشتیبانی بی نظیر

اینستاگرام سفیرآب

تلگرام سفیرآب