خرچنگ لاجوردی (Cobalt Blue Lobster)

توسط safir Ab, تیر ۱۹, ۱۳۹۵

خرچنگ لاجوردی به علت رنگ آبی زیبای خود مجبوبیت خاصی در بین آکواریوم داران پیدا کرده است. با گذشت زمان و بزرگ تر شدن خرچنگ، رنگ آبی بدن تیره تر خواهد شد. خرچنگ لاجوردی در محیط طبیعی زندگی خود تا ۱۲ سانتی متر رشد می کند. اما در آکواریوم هرگز به این اندازه نخواهد رسید. خرچنگ لاجوردی در طبیعت به رنگ های سبز لجنی تا آبی لاجوردی وجود دارد.

خرچنگ لاجوردی به طور کلی موجودی صلح جو است. اما احتمال این که ماهی های کوچک و کم جنب و جوش را شکار کند صفر نیست. برای جلوگیری از این اتفاق لازم است که وعده های غذایی آسان از نظر دسترسی، در اختیار خرچنگ قرار گیرد. غذاهای پروتئینی و همچنین جلبک از جمله غذاهای مورد علاقه ی خرچنگ لاجوردی هستند. توصیه می شود که از آکواریومی کوچک برای نگهداری از این خرچنگ استفاده شود. آکواریومی با حجم ۲۰ تا ۳۰ گالن برای خرچنگ لاجوردی مناسب است. دمای ۲۰ تا ۲۹ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶٫۵ تا ۸٫۰ برای این خرچنگ مناسب است.

تکثیر خرچنگ لاجوردی کار آسانی و در صورت وجود شرایط مناسب در آکواریوم، تخمریزی انجام خواهد شد. اما برای تولید نژاد های زیباتر باید از جفت های مناسب و انتخاب شده استفاده نمود. استفاده از جفت مناسب موجب تولید خرچنگ هایی با رنگ آبی روشن می شود.

موضوعات مطالب

Safirab farm & company

Created By GHASEDAK

logo site

جامع ترین فروشگاه اینترنتی در کشور

تکثیرکنندگان حرفه ای کشوری

نویسندگان نام آشنای دنیای آبی

تیم اجرا و نصب مجرب

مجهز ترین فروشگاه

 

پشتیبانی بی نظیر

اینستاگرام سفیرآب

تلگرام سفیرآب